Święta i tradycje Podkategoria: Święta i tradycje

 • Pierwsza Komunia Święta »

  Pierwsza Komunia Święta. Dziecięce komunie to obyczaj stosunkowo niedawny, wprowadzony przez Piusa X około stu lat temu. Pierwsza komunia dziecka jest jest jednym z trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego i wydarzeniem wyjątkowym, sakramentem

  Data dodania: 08 05 2008 · szczegóły wpisu »
 • Kościół »

  Czasopismo społeczno-kulturalne młodych, filozofia, teologia, historia Kościoła. Nauczanie Jana Pawła II. Informacje na temat nowych filmów, recenzje filmowe, książki, fotografia, teatr. Problematyka społeczna i religijna. Artykuły o podróżach, muzyce, st

  Data dodania: 03 05 2008 · szczegóły wpisu »
 • Arysa - sklep z bielizną - bielizna damska, bielizna męska, ubrania. »

  Oszczędzaj czas i pieniądze, kupuj bieliznę, ubrania, podomki, korzystając z nowoczesnej formy zakupu w naszym sklepie internetowym Arysa.

  Data dodania: 27 04 2008 · szczegóły wpisu »
 • Andrzejki - Magia wróżb »

  Andrzejki - magiczny wieczór wróżb matrymonialnych. Historia, tradycja i zwyczaje andrzejkowej nocy. Lanie wosku i inne wróżby andrzejkowe, opisy i symbolika.

  Data dodania: 27 04 2008 · szczegóły wpisu »
 • Święta, tradycje, zwyczaje. »

  Święta, tradycje, zwyczaje. Nieodłączna część kultury narodu, zawarta w historii ludzkości. Czym są i co stanowi ich wartość? Skąd się wzięły? Dlaczego przetrwały? O świętach, ich genezie i znaczeniu słów kilka.

  Data dodania: 27 04 2008 · szczegóły wpisu »
 • pozycjonowanie »

  Czym jest pozycjonowanie stron?? Na czym to polega?? Jaki jest koszt pozycjonowania stron www?? Na naszej stronie postaram się Państwu na te i inne pytania udzielić pełnej i w jak najprostszy sposób wytłumaczyć te zagadnienia&

  Data dodania: 16 08 2009 · szczegóły wpisu »
 • Boże Narodzenie. Tradycja polskich Świąt »

  Boże Narodzenie. Czas wybaczenia, zgody, miłości i pokoju. Tradycja najpiękniejszych rodzinnych polskich świąt. Opłatek, choinka, kolędy, zwyczaje, wiersze, Święty Mikołaj. Cicha Noc; teksty. Odrobina tradycji i historii, z powiewem nostalgii.

  Data dodania: 27 04 2008 · szczegóły wpisu »
 • Grupa krwi »

  Coraz więcej ludzi zaczyna przykładać wagę do zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Lekarze biją na alarm i ostrzegają nas przed skutkami złego odżywiania, które prowadzi nie tylko do otyłości, ale także wielu groźnych dolegliwości, takich jak cukrzyca, podwyższony cholesterol oraz inne. Większość ludzi stosujących dietę właściwą dla swojej Grupy krwi zauważa sporą poprawę w swoim zdrowiu, samopoczuciu, a także wyglądzie. Nie jest nowiną, że nasz jadłospis ma wielki wpływ na nasze zdrowie i na jakość naszego życia, dlatego odżywianie zgodne z grupą krwi pozwala zachować naszemu organizmowi wewnętrzną równowagę. Z uwagi na to, że każda Grupa krwi potrzebuje odmiennych składników mineralnych oraz innych witamin firma Calivita wyprodukowała suplementy z serii vital, które odpowiadają poszczególnym potrzebom każdej z grup krwi. Dieta zgodna z grupą krwi przeciwdziała licznym problemom trawiennym, pomaga zachować prawidłową masę ciała i z pewnością sprawi, że będziemy się czuć świetnie.

  Data dodania: 20 10 2009 · szczegóły wpisu »
 • Zwrot podatku Anglia »

  Czy zdarzyło Ci się kiedyś zastanawiać nad tym czy i Ty możesz odzyskać nadpłacony zwrot podatku za pracę za granicą? Najciekawsze fakty dotyczące osób, które zatrudnione były poza terytorium Rzeczpospolitej są najczęściej bardzo niejasne i jeszcze trudniejsze do odnalezienia w sieci. Zaprezentowanie precyzyjnych faktów dotyczących zwrotu z nadpłaconego podatku dochodowego za pracę za granicą to stosunkowo problematyczne zagadnienie. Faktorem, który warunkuje tą trudność jest wiele kwestii dotyczących prawa podatkowego odmiennego przecież dla każdego kraju. Warto zastanowić się nad uzyskaniem pomocy od firm rozliczających podatek z zagranicy, aby odzyskać należący do nas zwrot podatku w jak najkrótszym czasie. Zwracajmy jednak uwagę na to, iż stawki jakie potrącane są za pomoc w rozliczeniu najczęściej należą do przedziału od 7 % do nawet 17 %. Najistotniejszymi faktami jakie powinien każdy z nas wiedzieć, są daty rozliczania się. Zwrot podatku jest sprawą nieobowiązkową, ale kwoty które każdy może otrzymać sięgają kilkaset funtów. Jedyny przypadek, kiedy powinniśmy złożyć zeznanie podatkowe ma miejsce w wypadku, gdy pracowaliśmy w jakimś państwie jako osoby samozatrudnione, czyli prowadzące własną działalność. Często w sieci znaleźć można kalkulatory podatkowe, które ułatwiają określić zwrot podatku, korzystając z nich łatwo otrzymamy informacje czy w naszym wypadku warto starać się o zwrot podatku.

  Data dodania: 16 11 2009 · szczegóły wpisu »
 • Wielkanoc - Święto Zmartwychwstania »

  Wielkanoc - Święto Zmartwychwstania. Najstarsze i największe święto chrześcijańskie, zarazem święto odrodzenia i wiosny. Geneza, tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych.

  Data dodania: 27 04 2008 · szczegóły wpisu »
 • Dzień Dziecka »

  Dzień Dziecka. Radosne święto wszystkich dzieci i symbol człowieczeństwa dziecka. Pochodzenie i znaczenie Dnia Dziecka, kształtowanie się praw dziecka, geneza statusu społecznego dzieci.

  Data dodania: 27 04 2008 · szczegóły wpisu »
 • Katarzynki - Kawalerskie wróżby »

  Katarzynki - zapomniana tradycja kawalerskich przepowiedni i wróżb matrymonialnych, obchodzona w noc z 24 na 25 listopada, w wigilię św.Katarzyny, uznawanej między innymi za patronkę kawalerów troszczącą się o ich udany związek małżeński. Historia, tradyc

  Data dodania: 27 04 2008 · szczegóły wpisu »
 • Dzień Kobiet »

  Międzynarodowy Dzień Kobiet, święto ustanowione dla upamiętnienia walki kobiet o prawo do człowieczeństwa i od blisko wieku świętowane w dniu 8 marca. Jego geneza wywodzi się z ruchów feministycznych i robotniczych na przełomie dwudziestego wieku w Ameryc

  Data dodania: 27 04 2008 · szczegóły wpisu »
 • Noc Świętojańska - Noc Kupały »

  Noc Świętojańska - wielkie misterium ognia i wody, prasłowiańskie święto miłości, magiczna noc czaru i jedności, harmonii i równowagi. Geneza i tradycje Nocy Kupały, zwyczaj płonących ognisk, nocnych kąpieli i wody kwitnącej wiankami.

  Data dodania: 27 04 2008 · szczegóły wpisu »
 • Walentynki - Dzień Zakochanych »

  Walentynki - Dzień Zakochanych. Święto wszystkich zakochanych i kochających. Historia, tradycja, zwyczaje, wróżby święta miłości. Walentynki na świecie i w Polsce.

  Data dodania: 27 04 2008 · szczegóły wpisu »
 • Urodziny »

  Urodziny to odwieczny zwyczaj świętowania rocznicy przyjścia na świat. Skąd się wzięło obchodzenie urodzin? Geneza tego miłego zwyczaju jakim jest własne, prywatne święto zdaje się kilkuwarstwowa.

  Data dodania: 24 05 2008 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Święta i tradycje

śmigus (1), noc (2), historia (6), kolędy (1), post (2), czary (2), 30 listopada (1), cicha noc (1), prawo (44), kupały (2), święty andrzej (1), tydzień (2), wielki (2), święto (4), sobótki (1), dyngus (1), komplety (2), prezent (7), akt (2), św. Katarzyna (1), Upominek (1), walentynka (1), magia (4), 30 XI (1), (3), VI (1), sobótka (2), święta (10), karta (1), boże (1), podomki (1), wróżby (6), pascha (1), vital (6)

Święta i tradycje - nowa strona:

Adres: