Strony związane z hasłem 'portale regionalne':

 • Sopot »

  Po reformie administracyjnej w 1999 Sopot w drodze wyjątku otrzymał uprawnienia miasta na prawach powiatu, przysługujące miastom o liczbie ludności powyżej 100 tys. Miasto rozwija się dynamicznie dzięki turystyce. Na tej stronie znajdziesz jeszcze parę innych tekstów o powiecie Sopot.

  Data dodania: 04 08 2010 · szczegóły wpisu »
 • Bielsko Muzea »

  Wydarzenia i informacje z regionu bielska. Opisy, przydatne informacje. Dla każdego coś miłego. Bielsko jest stolicą regionu zwanego Podbeskidziem. Zapraszamy

  Data dodania: 08 05 2009 · szczegóły wpisu »
 • Strona o Nowym Sączu »

  Nowy Sącz położony jest w płaskim dnie Kotliny Sądeckiej, między rzekami Dunaj i Kamienica Nawojowska na zróżnicowanej wysokości od 272 n.p.m. do 387 n.p.m. . Najstarsza część miasta leży na płaskim wyniesieniu pomiędzy korytami obu rzek, które posiada naturalne walory obronne, co zadecydowało o lokowaniu miasta przez króla Wacława II właśnie w tym miejscu. Na tej stronie znajdziesz jeszcze parę innych tekstów o powiecie Nowy Sącz.

  Data dodania: 05 08 2010 · szczegóły wpisu »
 • Bielsko »

  Wydarzenia i informacje z regionu beskidów i miast podbeskidzia. Opis ciekawych miejsc, szlaków turystycznych, górskich, narciarkich i rowerowych, potrzebne informacje do turystyki, wypoczynku i rozrywki. Baza adresowa - hoteli, pensjonatów, firm, pabów i

  Data dodania: 23 08 2008 · szczegóły wpisu »
 • Powiat grodzki Koszalin »

  Na Wawelu istniał gród i podgrodzie umocnione drewnianym częstokołem i obronnym wałem. W X i XI wieku powstały pierwsze budowle murowane - zamek i romańskie kościoły: katedra i bazylika romańska oraz dodatkowo kościół św. Feliksa i Adaukta. W roku 1000 w Krakowie... Na tej witrynie internetowej znajdziesz jeszcze parę innych treści o powiecie Kraków.

  Data dodania: 30 07 2010 · szczegóły wpisu »
 • Płock »

  130-tysięczny Płock leży w sercu Mazowsza, na pograniczu Kotliny Płockiej i Pojezierza Dobrzyńskiego. Założony na nadwiślańskiej skarpie gród był siedzibą biskupów, mazowieckich książąt i polskich władców. Na tej stronie internetowej znajdziesz jeszcze parę innych informacji o mieście Płock.

  Data dodania: 16 08 2010 · szczegóły wpisu »
 • Dąbrowa Górnicza »

  Największe powierzchniowo miasto województwa i największy ośrodek przemysłowy Zagłębia Dąbrowskiego. Należy do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Silesia. W Dąbrowie Górniczej mieści się największa w Polsce huta stali: ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza (dawna Huta Katowice) i jedna z największych europejskich koksowni: Koksownia Przyjaźń. Na tej stronie znajdziesz parę innych informacji o powiecie Dąbrowa Górnicza.

  Data dodania: 26 08 2010 · szczegóły wpisu »
 • Powiat grodzki Kalisz »

  Pierwsza wiadomość o posiadaniu przez Kalisz pieczęci miejskiej pochodzi z 1302 roku. Niestety, nie chodzi tu o jej woskowy odcisk, uległ on bowiem zniszczeniu już dawno temu, lecz tylko o zapis w dokumencie informujący, że jego wiarygodność i autentyczność została potwierdzona przez miasto własną pieczęcią. Na tej stronie znajdziesz jeszcze parę innych informacji o powiecie Kalisz.

  Data dodania: 05 08 2010 · szczegóły wpisu »
 • Powiat Elbląg »

  Elbląg został założony w 1237 przez Krzyżaków. Nazwa miasta wywodzi się od rzeki Ilfing. Został założony w 1237 na surowym korzeniu, zatem absolutnie nie można go łączyć z legendarnym Truso. Była to wówczas osada kolonistów niemieckich oraz punkt wypadowy dla dalszej ekspansji Krzyżaków. Takich i innych ciekawostek dowiesza się na naszym portalu dotyczącym powiatu grodzkiego Elbląg.

  Data dodania: 03 08 2010 · szczegóły wpisu »
 • Imprezy Wisła »

  Wydarzenia i informacje z regionu podbeskidzia (Bielsko-Biała, Cieszyn, Żywiec, Skoczów, Szczyrk, Ustroń). Opisy, przydatne informacje. Dla każdego coś miłego.

  Data dodania: 07 09 2008 · szczegóły wpisu »
 • Bielsko Restauracje »

  Wydarzenia i informacje z regionu Beskidów i miast podbeskidzia – Bielska-Białej, Cieszyna, Żywca, aktualizowane na bieżąco. Opisy ciekawych miejsc, szlaków turystycznych, rowerowych, potrzebne informacje do turystyki, wypoczynku i rozrywki. Baza adresowa firm, hoteli, pensjonatów, restauracji. Zapraszamy

  Data dodania: 07 05 2009 · szczegóły wpisu »
 • Ostrołęka »

  Historia Ostrołęki sięga końca XI wieku, kiedy to na piaszczystej wyspie znajdującej się na wysokości ujścia Omulwi wybudowano gródek obronny. Powstała wokół niego osada zapoczątkowała dzisiejszą Ostrołękę. Na tej stronie znajdziesz jeszcze parę innych informacji o mieście Ostrołęka.

  Data dodania: 06 08 2010 · szczegóły wpisu »
 • Rybnik »

  Miasto Rybnik położone jest w południowo-zachodniej części województwa śląskiego, w obrębie Kotliny Raciborsko - Oświęcimskiej na Płaskowyżu Rybnickim. Miasto położone jest na południowy zachód od Katowic. Na tej stronie internetowej znajdziesz jeszcze parę innych informacji o mieście Rybnik.

  Data dodania: 17 08 2010 · szczegóły wpisu »
 • Czechowice Baza Firm »

  Czechowice-Dziedzice - portal informacyjny czechowice.egminy.pl. Wiadomości z miasta i okolic Czechowic-Dziedzic, baza firm, oferty pracy. Zapraszamy

  Data dodania: 03 10 2008 · szczegóły wpisu »
 • Gliwice katalog firm »

  Historia miasta wiąże się z rozwojem przemysłu. Gliwice jednak to splot wielu kultur - obecne są tutaj wpływy polskie, niemieckie i czeskie, a także żydowskie i ormiańskie. Współczesne Gliwice, to miasto kultury, nauki i przedsiębiorczości w prawdziwie europejskim stylu. Na tej stronie znajdziesz parę innych informacji o powiecie Gliwice.

  Data dodania: 22 06 2010 · szczegóły wpisu »
 • Szczecin »

  Szczecin to miasto na prawach powiatu, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego. Szczecin jest jednym z najstarszych i największych miast w Polsce. Miasto jest centrum aglomeracji szczecińskiej, skupiającej okoliczne gminy i miasta. Na tej witrynie internetowej znajdziesz jeszcze parę innych treści o mieście Szczecin.

  Data dodania: 04 08 2010 · szczegóły wpisu »
 • Biała Podlaska »

  Na tej stronie znajdziesz parę informacji o powiecie Biała Podlaska. Biała Podlaska leży przy trakcie komunikacyjnym Berlin - Warszawa - Moskwa.

  Data dodania: 22 08 2010 · szczegóły wpisu »
 • Powiat Białystok »

  Białystok pełni funkcję administracyjnego, gospodarczego, naukowego i kulturalnego centrum regionu. Kandyduje do miana Europejskiej Stolicy Kultury roku 2016. W 2009 roku był gospodarzem Światowego Kongresu Esperanto. Miasto z przyległymi gminami tworzyaglomerację białostocką. Takich i innych ciekawostek dowiesza się na naszym portalu dotyczącym powiatu Białystok.

  Data dodania: 24 07 2010 · szczegóły wpisu »
 • Powiat grodzki Dąbrowa Górnicza »

  Największe powierzchniowo miasto województwa i największy ośrodek przemysłowy Zagłębia Dąbrowskiego. Należy do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Silesia. W Dąbrowie Górniczej mieści się największa w Polsce huta stali: ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza (dawna Huta Katowice) i jedna z największych europejskich koksowni: Koksownia Przyjaźń. Na tej stronie znajdziesz parę innych informacji o powiecie Dąbrowa Górnicza.

  Data dodania: 30 05 2010 · szczegóły wpisu »